Odkud jsem objednával

Když jsem se rozhodoval, který e-shop pro koupi Xpětky zvolím, vyvstaly mi dvě základní možnosti. Tou první je některý z českých, tou druhou čínský dodavatel. Shrňme si, jaké mají výhody a nevýhody.

Z českých luhů a hájů

PRO PROTI
Rychlost dodání Vyšší cena
Záruka 24 měsíců Poštovné není v ceně
Snadnější reklamace
Komunikace v češtině

Od soudruhů z Číny

PRO PROTI
O dost nižší cena Zdlouhavá přeprava
Poštovné zdarma Záruka 12 měsíců
Reklamace nemusí proběhnout zrovna hladce

Ze srovnání vyplývá, že pohodlnější služby poskytují Češi. Ne každý ovládá angličtinu na takové úrovni, aby se nebál reklamačního procesu. V tomto případě také odpadá měsíční čekání na doručení k vám domů. Pro někoho tyhle dvě věci mohou být rozhodující.

Já jsem se zaměřil spíše na cenu. Podle Heuréky (odkaz tady) začínají domácí obchody na 2834 Kč. K tomu je nutné připočíst minimálně stovku poštovného, takže se dostáváme na necelé tři tisíce korun. To je samozřejmě cena odpovídající parametrům, v porovnání s dalšími značkami i nižší než obvykle, ale pořád jsou to tři tisíce. Číňané chtějí necelých 80 dolarů. Někde je to $78, jinde $80, nejlevnější z velkých obchodů ale vychází DealExtreme.com, respektive jeho dceřiné stránce VolumeRate dodávající zboží z holandského či španělského skladu. Cenovka našeho vyvolence tam říká: 74,99 amerických peněz. V přepočtu je to ke dnešku 1887 korun. To je sakra málo. Slovy Obi-Wana Kenobiho:

The negotiations were short.

Během objednávky jsem si ještě přidal pojištění cla a DPH. Četl jsem sice všechny ty články a diskuse o osvobození mobilů od dovozových poplatků, ale stálo to 2,5 dolaru, tak jsem to pro sichr přikoupil. Vztahuje se to na poplatky až do výše $40, takže „Celníci, pojďte si pro mě!“

Nějaký poplatek za použití PayPalu nebo karty tam taky byl, takže mi z účtu nakonec odešlo asi 1960 korun. To je téměř přesně o tisícovku méně než v Česku. Dobrej kauf.

Tady jsou odkazy na eshop:

  1. VolumeRate – nákup z evropského skladu DX
  2. DX.com – nákup přímo z Číny

 

Od objednávky DOOGEE X5 MAX PRO z DX.com uběhlo:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *